Яворів – серце нашого краю

Нитка маршруту:

1. Музей «Яворівщина». Екскурсія по музею: ознайомлення з традиціями і звичаями яворівчан у минулому; огляд експозицій зразків народного мистецтва Яворівщини. Розповідь про «Рідну школу», огляд пам’ятника О.Маковею.

2. Пам’ятник М. Вербицькому. Розповідь про творця мелодії українського гімну «Ще не вмерла України» 

3. Пам’ятник А. Шептицькому. Розповідь про минуле славного роду Шептицьких та життєвий шлях Андрея Шептицького. Відомості про створення пам’ятників в Яворові.

4. Музей-садиба О. Маковея. Ознайомлення з творчою спадщиною письменника.

5. Церква Св. Юрія. Огляд церкви, унікальної об’ємної різьби по дереву. Розповідь про історію ікони Лісківської Богородиці. Інформація про стан церковних споруд в радянський період. 

6. Гірна церква. Історична довідка. Дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці, збудована в 1670 році. Мала викарбувані в бабінці на північній стіні імена цілої династії душпастирів Загаєвичів та інших священиків від 1573 до 1802 років. Від цього храму у вісімдесятих роках ХХ ст. розпочиналось відродження забороненої і переслідуваної Української Греко-Католицької церкви. 3 січня 2008 року церква спалена.

7. Площа Ринок. Яворів – осередок культурного і духовного життя. Пам’ятник Т. Г. Шевченкові – вшанування пам’яті Великого Кобзаря

Додаткова інформація