Янтарне намисто Яворового краю

Нитка маршруту:

1. Автостанція. Розповідь про заснування міста та історію ЯДГХП «Сірка».

2. Пам’ятний знак загиблим полякам. Характеристика пам’ятного знаку. Історична довідка про «Листопадовий зрив» 1918 року.

3. ПП «Обрій». Огляд декоративного парку, оздобленого елементами ландшафтного благоустрою – продукцією П.П. «Обрій».

4. Пам’ятник І. Мазепі. Розповідь про роль І. Мазепи в історії України. Роздуми над цитатою Мазепи, викарбуваною на стелі пам’ятника.

5. Церква Покрови. Розповідь про сучасну сакральну культуру.

6. Творча майстерня. Інформація про мистецьку спадщину яворівчан, про діяльність Яворівського осередку Національної Спілки майстрів народного мистецтва України. Участь у майстер-класі з різьби по дереву (майстер Шопський А.)

7. ПК «Кристал». Розповідь про історію будівництва центральної частини міста. Огляд пам’ятника Т. Шевченку, фасаду міської ради та зображення герба міста. Інформація про  ПК «Кристал», як культурний осередок і центр проведення міжнародного фестивалю «Молода Галичина».

8. Школа мистецтв – сквер Незалежності – алея закоханих. Розповідь про історію школи мистецтв, розгляд мистецької мозаїки на фасаді будівлі. Перехід до скверу Незалежності, вшанування фігури Матері Божої, пам’ятної плити, і знаку, присвяченому пам’яті ветеранів ІІ світової війни. Короткотривалий відпочинок. Прогулянка алеєю закоханих до церкви Св. Юрія.

 9. Церква Св. Юрія. Розповідь про історію «переселення» церкви з с. Вільшаниця до Новояворівська. Огляд комплексу сакральних споруд – пам’яток архітектури.

10. Храм Св.. Ап.. Петра і Павла. Розповідь про історію УГКЦ у роки підпілля, про заснування монастиря отців редемптористів, про будівництво храму, його архітектуру та іконостас. Інформація про велику духовно-просвітницьку діяльність церкви. Відвідання церковної майстерні іконопису.

11. Стадіон. Інформаційна довідка про спортивне життя міста, розвиток біатлону СДЮШОР «Янтар», школу олімпійського резерву та спортивні досягнення яворівчан.

12. Льодовий палац. Розповідь про розвиток  хокею на Яворівщині. Розгляд фотоекспозиції з життя хокейних команд. Катання на ковзанах. 

Додаткова інформація