Наш край мистецтва і звитяги

Нитка маршруту:

1. Лісна – Воля Добростанська. Історична довідка про козацькі походи нашим краєм. Розповідь легенди про Ярину. Огляд споруд водозабору, інформація про спорудження водозаборів у минулому столітті.

2. с. Добростани. Відвідання історико-краєзнавчого музею в будинку «Просвіта». Вшанування пам’ятника Яну Непомуку. Розповідь про історію віросповідань мешканців села, про сучасне функціонування церкви  в приміщенні колишнього костелу.

3. с. Кам’янобрід. Огляд меморіалу, присвяченого полеглим у роки І світової війни. Прогулянка польовою стежкою до церкви, споглядання краєвидів заплави річки Верещиці.  Відвідання пам’ятки архітектури місцевого значення – дерев’яної Успенської церкви VІІ ст. (збудованої у 1654р і перебудованої у 1839р). Відвідання новозбудованої церкви, розгляд іконостасу, виготовленого майстрами яворівського осередку НСМНМУ.

4. Студія П. Андрусіва. Відвідання місцевої школи, в якій знаходиться художня студія. Вшанування пам’ятника П. Андрусіва. Огляд студії, розповідь про життя і творчість уродженця села, відомого художника, маляра і графіка – Петра Андрусіва. Споглядання репродукцій картин, розповідь про історичні та фольклорно-міфологічні сюжети художника, про місію панорамної картини «Хрещення України-Русі».

5. м. Городок. Огляд каплиці та меморіалу Кам’янобрідсько-Городоцької битви 1655 року. Історична розповідь про події національно-визвольної війни на території нашого краю. Відвідання меморіальної каплиці. 

 

 

 

Додаткова інформація