ГОСТИННА ЗУСТРІЧ ПАРТНЕРІВ

У серпні директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов відвідав Яворівщину. Голова ТКЯ «Гостинець» Наталія Косик разом із командою представляли програму діяльності в рамках Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку громад”, що виконується ТКЯ “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

Детальніше: ГОСТИННА ЗУСТРІЧ ПАРТНЕРІВ

РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

Розвиток громадських організацій – тематика серпневих заходів для громад-учасниць Проекту, що працюють над створенням громадських організацій, які слугуватимуть інструментом розвитку їхніх громад. Важлива тема, серйозні роздуми, раціональні підходи: як згуртувати однодумців на розвиток громади, як написати статут організації, як зареєструвати громадську організацію? Ці та інші питання були змістом тренінгу проектного менеджменту, на якому навчались громади-учасники Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку громад”, що виконується Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

Детальніше: РОЛЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

ФОТОВИСТАВКА «МІСТО ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ»

Любиш своє місто Новояворівськ? Маєш старі цікаві фото? Запропонуй їх на виставку «МІСТО ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ», яка відбудеться з 14 жовтня по 14 листопада у Краєзнавчому музеї (колишній виставковий зал ПК Кристал).

Умови:

  • Фото міста зроблені до 2000 року.
  • Тематика широка: фото вулиць, громадських місць, ділових зустрічей, масових заходів міста, спорудження пам’ятників, будинків, новояворівчани…
  • Бажано зазначити назву, прізвище та ім’я автора/власника, рік фотофіксації .

Якщо Ви готові представити своє фото на виставку, запрошуємо Вас прийти у  бібліотеку  для дорослих м.Новояворівська з 22 серпня по 30 вересня  – 1000–1700. Ми відскануємо та одразу повернемо Ваше фото.

Просимо надсилати готові сканкопії фото у високій якості на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 30 вересня 2016 року.

            Виставку організовує ГО Товариство «Гостинець».

Дякуємо за участь!

ДРУЖНЯ ЗУСТРІЧ З ПАРТНЕРАМИ З КАШУБСЬКОГО НАРОДНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

DSC0950904.08. НЦ «Мастак» відвідали наші друзі – Левко Довган із ЗУРЦу та команда Марека Бичковські із Кашубського народного університету Польщі. Зустріч була теплою, адже саме з цими прекрасними людьми ми розпочинали свою проектну діяльність. Тому спільне фото біля стендів у парку, встановлених у рамках першого проекту Гостинця, є для нас важливим. В ході зустрічі ми також оглядали плоди нашої діяльності за останні роки: музей народного мистецтва, столярну і ткацьку майстерні, студію художньої вишивки, кімнату-музей яворівської забавки. Приємні спогади минулих зустрічей і спільних заходів плавно перейшли в русло планування майбутньої співпраці. Дякуємо за візит і гарно проведений час.  

Детальніше: ДРУЖНЯ ЗУСТРІЧ З ПАРТНЕРАМИ З КАШУБСЬКОГО НАРОДНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ПАРТНЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ЯВОРІВСЬКОГО ГОСТИНЦЯ ДО СКОЛІВСЬКОГО ІМПУЛЬСА

02-03 серпня організатори Центрів освіти дорослих Яворівщини здійснили візит до партнерів ГО Імпульсу (м. Сколе) з метою ознайомлення з діяльністю сільських Центрів освіти дорослих Сколівщини. Двохденна програма була насичена. Нас гостинно зустріли у Сколівському центрі зайнятості і голова ГО «Імпульс» Мирослава Багрінець розповіла про успішно зреалізовані проекти, а Іванна Тимоцко про співпрацю з ГО. Олена Кожевнікова представила досвід випуску сільської газети та програму курсу англійської мови для мешканців с. Козьова. Цікавий досвід фандрейзингу презентувала Ольга Прецель. Віра показала комп’ютерну презентацію з досвіду роботи ЦОДу, що діє на базі будинку дитячої та юнацької творчості м. Сколе.

Детальніше: ПАРТНЕРСЬКИЙ ВІЗИТ ЯВОРІВСЬКОГО ГОСТИНЦЯ ДО СКОЛІВСЬКОГО ІМПУЛЬСА

ОСЕЛЯ СТВОРЮЄ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОСТІР

Наприкінці липня небайдужі мешканці с. Оселя розпочали практичний етап реалізації мікро-проекту «Парк – відкритий простір для діалогу», що виконується ініціаторами Народного аматорського театру «Перекотиполе», ГО Товариством «Гостинець» за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою. 
За звичаєм, розпочали роботу із молитви – о. Михайло благословив розпис бетонної огорожі Парку "Героїв Небесної сотні" і молодь активно включилась до виконання настінного живопису. Макет розпису створила художниця Валентина Щадило. ГО «Гостинець» та громада Оселі щиро вдячна спонсорам ТзОВ «Снєжка Україна» за підтримку та надану частину матеріалів для розпису огорожі парку.

 

Детальніше: ОСЕЛЯ СТВОРЮЄ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОСТІР

ТЕМА РОЗВИТКУ СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ НА ЧАСІ

Тему розвитку сімейного бізнесу освоювали ініціативні групи громад – учасники Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку  громад”, що виконується  Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою. У підсумковій частині тренінгів усі учасники визнали реалістичність втілення опрацьованих ідей  розвитку власного бізнесу за умови подолання невпевненості, страхів ризику та нехтування міфами на тему бізнесу. А забезпечить успіх продуманий бізнес-план та наполегливе практикування 10 заповідей успішного підприємництва.

Детальніше: ТЕМА РОЗВИТКУ СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ НА ЧАСІ

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ ВЧИЛИСЬ ФАНДРЕЙЗИНГУ

У першій половині липня ініціативні групи громад Яворівщини освоювали тему мобілізації ресурсів (фандрейзинг) для розвитку громади. На тренінгах аналізували джерела ресурсів, практикували форми роботи з донорами, розробляли ідеї залучення ресурсів для зміни простору громадських місць. У Черниляві творчо опрацювали залучення ресурсів для забезпечення мешканців швидкісним Інтернетом, створення підприємства із переробки молочної продукції та відкриття школи творчого розвитку дитини. В Оселі розробили ідею агробізнесу із вирощування жита, створення дитячого садка та розробку плану ремонту сільських доріг. У Дубровиці працювали над мобілізацією ресурсів для розвитку зеленого туризму та соціальної інфраструктури села. У Завадові представили цікаві ідеї залучення коштів для створення музею о. Михайла Вербицького та відпочинкової інфраструктури. Навчання відбуваються в рамках Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку  громад”, що виконується  Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою. 

Детальніше: УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ ВЧИЛИСЬ ФАНДРЕЙЗИНГУ

ЧЕРНИЛЯВА НА ШЛЯХУ ПОШУКУ РЕСУРСІВ

3 липня у Центрі освіти дорослих, що діє при бібліотеці-філії с. Чернилява відбувся тренінг із теми мобілізації ресурсів (фандрейзинг) для розвитку громади. Слід відзначити серйозний підхід ініціативної групи до аналізу джерел ресурсів і методів роботи з донорами. Результати спільної роботи були успішними – на умовний конкурс представили три вельми цікавих і, водночас, реалістичних ідеї: бізнес-проект із забезпечення жителів швидкісним Інтернетом; створення підприємства із переробки молочної продукції; відкриття школи творчого розвитку дитини.

Детальніше: ЧЕРНИЛЯВА НА ШЛЯХУ ПОШУКУ РЕСУРСІВ

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ ЗАВАДОВА

У Центрі освіти дорослих с. Завадів, 28.06 відбувся тренінг  із стратегічного планування розвитку громади. Члени ініціативної групи досить серйозно підійшли до питань економічного розвитку території, обговорювали екологічні проблеми і шляхи їх вирішення, запропонували комплекс заходів до розбудови інфраструктури села.

Детальніше: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ ЗАВАДОВА

МОЛОДЬ ДУБРОВИЦІ ІНІЦІЮЄ ЗМІНИ ГРОМАДИ!

26 червня до народного дому с. Дубровиця прийшли ініціативні мешканці, які вмотивовані на позитивні зміни села. Як здійснювати зміни? Відповіді шукали разом, працюючи над розробкою стратегічного планування. Реалістичні пропозиції висловлювали досвідчені мешканці, а  активна молодь ініціювала ідеї креативного розвитку. Поєднання досвіду і молодечого запалу – гарні ознаки старту.

Детальніше: МОЛОДЬ ДУБРОВИЦІ ІНІЦІЮЄ ЗМІНИ ГРОМАДИ!

ОСЕЛЯ ВЗЯЛА СТАРТ НА УСПІХ

Народний дім с. Оселя знову в числі переможців мікро-грантової програми і, відповідно, на старті реалізації свого проекту «Парк – відкритий простір для діалогу». Громада Оселі має позитивний досвід реалізації проектів. Як правило, вони знають, що потрібно для розвитку села, стають до праці і отримують позитивний результат. Однак, цього разу мислили глобальніше.

Детальніше: ОСЕЛЯ ВЗЯЛА СТАРТ НА УСПІХ

ВДАЛОГО СТАРТУ, ГРОМАДО ЧЕРНИЛЯВИ!

20 червня ініціативна група громади с. Чернилява стартувала у мікро-проекті «Сільський парк Черниляви – територія єднання громади» у рамках Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку громад”, що виконується Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

Детальніше: ВДАЛОГО СТАРТУ, ГРОМАДО ЧЕРНИЛЯВИ!

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ МІКРОПРОЕКТІВ З ПІДТРИМКИ НАВЧАННЯ ДОРОСЛИХ 2016

Визначено переможців конкурсу мікро-проектів для Центрів освіти дорослих, бібліотек, Народних домів, освітніх закладів та громадських організацій Яворівського району Львівської області для надання мікро-ґрантів, які спрямовані на зміцнення ЦОД і навчання з розвитку громад.

Конкурс мікро-проектів оголошено Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” та відбувається у межах Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку  громад” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською Районною Державною Адміністрацією і Яворівською Районною Радою.

Детальніше: ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ МІКРОПРОЕКТІВ З ПІДТРИМКИ НАВЧАННЯ ДОРОСЛИХ 2016

ДІЛИМОСЬ ДОСВІДОМ З КОЛЕГАМИ ІЗ ЧЕРКАЩИНИ

23 травня  до ТКЯ «Гостинець» завітали колеги із ГО «Дружба» Черепинської територіальної громади що на Черкащині. Зустріч відбулася у теплій атмосфері Навчального центру «Мастак» у с.Старичі (Львівщина). Обмінювались досвідом, говорили про бачення розвитку села, кооперативний рух, зелений туризм... Експерти Гостинця ділились досвідом розвитку й активізації громад Яворівщини, впровадження механізмів освітніх та культурних програм.

Візит відбувся в рамках мікро-проекту «Через розвиток особистих селянських господарств до сталого розвитку громади» в межах проекту Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» за підтримки Національного фонду в підтримку демократії (NED).

Детальніше: ДІЛИМОСЬ ДОСВІДОМ З КОЛЕГАМИ ІЗ ЧЕРКАЩИНИ

РОЛЬ МЕРЕЖІ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У РОЗВИТКУ ГРОМАД

На старті нового Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку  громад”  4-5 травня представники ТКЯ „Гостинець”, Центрів освіти дорослих, бібліотек, Народних домів та освітніх закладів Яворівщини  взяли участь у Семінарі "Роль мережі центрів освіти дорослих у розвитку громад".

Детальніше: РОЛЬ МЕРЕЖІ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У РОЗВИТКУ ГРОМАД

У ФОРМАТІ ПУБЛІЧНОЇ ІСТОРІЇ ПРО УКРАЇНСЬКУ ГАЛИЦЬКУ АРМІЮ

Зацікавленість до історіі визвольних змагань 1918-1919 рр. у Галичині об’єднала краєзнавців, істориків, пластунів, ветеранів УПА, членкинь Союзу Українок, громадських активістів у Новояворівському Центрі освіти дорослих. Наші гості із ГО Української Галицької Асамблеї разом із Тарасом Чолієм поділилися досвідом діяльності щодо збереження національної пам’яті та розповіли про історичну документалістику. Віталій Ляска та Іван Спринь представили проект «Локальна історія», говорили про історію максимально близьку і зрозумілу простим людям, детальніше про проект на сайтіwww.localhistiry.org.ua та запросили до активної співпраці на теренах Яворівщини

Детальніше: У ФОРМАТІ ПУБЛІЧНОЇ ІСТОРІЇ ПРО УКРАЇНСЬКУ ГАЛИЦЬКУ АРМІЮ

КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗНАЧЕННЯ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ДЛЯ ГРОМАДИ ЯВОРІВЩИНИ»

Розуміння цінності освіти дорослих і освіти упродовж усього життя, розвиток мережі центрів освіти дорослих, обмін досвідом роботи, специфіка центрів,  форми і методи навчання дорослих – основні питання конференції, яка відбулась 30 жовтня 2015 у м. Новояворівськ. У центрі уваги були бібліотекарі, керівники Народних домів, педагоги, які у цьому році взяли додаткову функцію керівників  Центрів ОД і здійснюють навчання дорослих:

Детальніше: КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗНАЧЕННЯ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ДЛЯ ГРОМАДИ ЯВОРІВЩИНИ»

ТКЯ «Гостинець» у програмі Міжнародних Днів освіти дорослих на Львівщині

Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Національна спілка журналістів України, Представництво DVV International в Україні, Національна академія державного управління при Президентові України, Львівська ОДА, Львівська міська рада та ряд партнерських організацій з 5 по 10 жовтня провели Міжнародні Дні Освіти Дорослих на Львівщині. Промоція та мотивація дорослих до навчання пропагувались через засоби масової інформації, численні круглі столі, відкриті конференції, форум з освіти дорослих, навчальну поїздку, фестиваль освітніх послуг та ярмарок вакансій, які пройшли на базі різних установ Львова. Головна мета заходів – сприяти формуванню в суспільстві розуміння цінності освіти дорослих і освіти упродовж усього життя.

Детальніше: ТКЯ «Гостинець» у програмі Міжнародних Днів освіти дорослих на Львівщині

ГОНЧАРСТВО ОПИНИЛОСЬ НА МЕЖІ ЗНИКНЕННЯ

Гончарство – традиційне  ремесло Яворівщини – опинилось на межі зникнення. Кілька років тому мешканець с. Наконечне Михайло Черкас відродив давній гончарний промисел своєї родини. Він популяризував простий спосіб виробництва глиняного посуду в домашній майстерні. Позитивний приклад майстра перейняла місцева школи – директор Марія Бугійчик і вчитель Лідія Лисяк заклали ідею гончарства у мікрогрантову частину проекту  «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», що виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із місцевою владою.

Детальніше: ГОНЧАРСТВО ОПИНИЛОСЬ НА МЕЖІ ЗНИКНЕННЯ

АРТ-ЦЕНТР ОСВІТИ ДОРОСЛИХ «МАЙСТЕРНЯ РУКОДІЛЛЯ» У НОВОЯВОРІВСЬКУ

У місті Новояворівськ Львівської області створено арт-центр освіти дорослих «Майстерня рукоділля» в рамках проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», що виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із місцевою владою. 15 вересня керівники арт-центру, який функціонує на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Тетяна Макоус-Заставна та Марія Хоча презентували напрацьований досвід: показали комп’ютерну презентацію, відеоролики майстер-класів, розповіли про успіхи і проблеми роботи із навчання дорослих. Секретар міської ради Галина Джулай та учасники семінару підсумували – проект зреалізовано на відмінно, арт-центр виконує функцію навчання дорослих. Це вже помітили у мерії міської ради і дофінансували проект, закупивши мультимедійне обладнання для потреб центру.

Детальніше: АРТ-ЦЕНТР ОСВІТИ ДОРОСЛИХ «МАЙСТЕРНЯ РУКОДІЛЛЯ» У НОВОЯВОРІВСЬКУ

ПЕРСПЕКТИВИ МУЗЕЙНОЇ АНДРАГОГІКИ

18 серпня у Центрі освіти дорослих села Завадів було людно, цікаво, корисно. Людно, бо сюди завітали керівники інших ЦОД Яворівщини щоб отримати новий досвід і внести власну креативну лепту до створення музею Михайла Вербицького. Цікаво, бо бібліотекар і, водночас, керівник ЦОД Наталя Бурій гарно організувала зустріч: представлення результатів командної роботи над проектом; розгляд фотовиставки Ганни Папірник, приуроченої до ювілею автора державного Гімну; презентація друкованих видань львівськими авторами Оксаною Сапеляк та Ольгою Котовською. Корисно, бо учасники «конструювали» ідею майбутнього музею на тренінгу «Музей – центр неформальної освіти дорослих». А на завершення зустрічі всі вирушили на  екскурсію, що вже стала традицією наших виїзних заходів.  

Детальніше: ПЕРСПЕКТИВИ МУЗЕЙНОЇ АНДРАГОГІКИ

ШЛЯХ ДО УСПІХУ ЧЕРЕЗ НАВЧАННЯ І НАПОЛЕГЛИВУ ПРАЦЮ

Тренінг + майстер-клас + навчальна екскурсія = сценарій семінару «Особиста мотивація до навчання – шлях до успіху», який відбувся 28 липня на базі Народного дому с. Дубровиця. Керівники ЦОД Яворівщини знову зібрались, щоб обговорити питання становлення освіти дорослих, набути нових знань у сфері громадянської освіти, відточити творчі здібності і, звичайно, цікаво провести час.

Детальніше: ШЛЯХ ДО УСПІХУ ЧЕРЕЗ НАВЧАННЯ І НАПОЛЕГЛИВУ ПРАЦЮ

МАЙСТЕР-КЛАСИ З НАГОДИ ЮВІЛЕЙНИХ СВЯТКУВАНЬ

11 липня в ПК «Кристал» м. Новояворівськ відбулись майстер-класи, організовані  ТКЯ «Гостинець» з нагоди ювілею міста. Відвідувачі мали можливість набути знань і вмінь як із традиційних місцевих промислів так і сучасних рукотворів. Майстриня Людмила Ханас вчила майстерності ткацтва на дощечках – безпосередньо на майстер-класі учасники виткали власними руками браслети, стрічки, пояски. Під керівництвом Анни Абдули відвідувачі виготовляли прекрасні сувеніри із солоного тіста.  Ольга Худоба побудувала роботу так, що відвідувачі її майстер-класу самостійно виготовили завершену роботу – сережки із полімерної глини. А митець Софія Лаврентій вчила оздоблювати яворівський пряник білковим кремом у мотивах яворівського розпису.

Детальніше: МАЙСТЕР-КЛАСИ З НАГОДИ ЮВІЛЕЙНИХ СВЯТКУВАНЬ

ПАРТНЕРСЬКА ЗУСТРІЧ ТКЯ «ГОСТИНЕЦЬ» ТА ГО «ІМПУЛЬС»

Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець» 02 липня приймали гостей Сколівської Громадської організації «Імпульс». Мета зустрічі – обмін досвідом навчання дорослих, що здійснюється в рамках Проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих» у Яворівському та Сколівському районах, виконується  згаданими ГО за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із місцевою владою.

Детальніше: ПАРТНЕРСЬКА ЗУСТРІЧ ТКЯ «ГОСТИНЕЦЬ» ТА ГО «ІМПУЛЬС»

МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ВІД ШВЕЙЦАРСЬКОГО БЮРО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ПРЕДСТАВНИЦТВА МОМ В УКРАЇНІ

03 липня Навчальний центр «Мастак», що функціонує на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали: Петра Відмер – заступник директора Швейцарського бюро співробітництва (ШБС) в Україні, Петро Ільків – керівник національних програм ШБС в Україні, Катерина Арданьян – головний спеціаліст програми протидії торгівлі людьми МОМ в Україні, Роман Любченко – національний співробітник МОМ, Зоряна Стоцько – експерт проекту у Львівській області від Західноукраїнського ресурсного центру. Гостей зустрічали Іван Карпа – голова Яворівської районної ради, Михайло Дорош – керівник відділу освіти Яворівської РДА, Юрій Чікель – голова Старичівської сільської ради, Стафанія та Святослав Різники – кореспонденти районного радіомовлення, Василь Знак – підприємець, Наталія Косик – директор школи, Іван та Леся Більські – координатори проекту від ТКЯ «Гостинець», керівники майстерень НЦ «Мастак».

Детальніше: МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ВІД ШВЕЙЦАРСЬКОГО БЮРО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ПРЕДСТАВНИЦТВА МОМ В УКРАЇНІ

ДОСВІД ОСЕЛІ ВАРТИЙ ПОВАГИ І ПОШИРЕННЯ

30 червня на базі Народного дому села Оселя відбувся семінар-практикум «Роль народних домів в активізації сільських громад», що проводився в рамках Проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», який виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва Інституту Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів DVV International в Україні у партнерстві із відділами культури і освіти Яворівської РДА та Яворівською районною радою.

Детальніше: ДОСВІД ОСЕЛІ ВАРТИЙ ПОВАГИ І ПОШИРЕННЯ

ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦОД НА БАЗІ БІБЛІОТЕК ЯВОРІВЩИНИ

24 червня у Львівській обласній науковій бібліотеці відбулась ярмарка-конференція «ГІЦ – як майданчик конструктивного діалогу влади, громади, ГО та бібліотек», в рамках програми «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні», яку виконує ГО «Європейський діалог», Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). У заході взяли участь бібліотекарі – виконавці проектів «Громадські інформаційні центри Львівщини», представники місцевої влади, ЗМІ та громадські організації. Яворівська ЦРБ та ТКЯ «Гостинець» представляли діяльність Центрів освіти дорослих, створених на базі бібліотек у Яворівському районі в рамках Проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», який виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із відділами культури і освіти Яворівської РДА та Яворівською районною радою. На ярмарці були представлені Стратегія розвитку освіти дорослих у Яворіському районі, інформаційні матеріали (буклети, листівки, фотоматеріали, книги, банер) та виставка творчих робіт, як результати діяльності ЦОД.

Детальніше: ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦОД НА БАЗІ БІБЛІОТЕК ЯВОРІВЩИНИ

МАЙСТЕР-КЛАС «ДЕКОР З КВІЛІНГУ» У ЦОД «МАЙСТЕРНЯ РУКОДІЛЛЯ»

У травні 2015 року в арт-центрі «Майстерня рукоділля», що діє на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся майстер-клас на тему: «Декор з квілінгу», який провела Оксана Смук. Майстриня розповіла про походження даного мистецтва та продемонструвала різноманітні вироби: вази, фоторамки, скриньки, декоровані квілінгом. Пані Оксана доступно та цікаво пояснила учасникам кожен етап виготовлення окремих елементів квілінгу, а саме: замкнені форми (ромб, хвиля, листочок, стріла та ін.) та відкриті форми (спіралі, серце, квітка, гілочка та ін.). Згодом із тоненьких смужок кольорового паперу учасники творили прекрасні візерунки, які викладали на вітальних листівках.

Детальніше: МАЙСТЕР-КЛАС «ДЕКОР З КВІЛІНГУ» У ЦОД «МАЙСТЕРНЯ РУКОДІЛЛЯ»

ЦЕНТРИ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У ДІЇ

16 червня керівники Центрів освіти дорослих (ЦОД) Яворівського району здійснили навчальну поїздку-практикум «Досвід ЦОД в дії», заплановану в рамках Проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», який виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із відділами культури і освіти Яворівської РДА та Яворівською районною радою. Метою практикуму було освоєння форм і методів навчання дорослих на практиці: організація і проведення навчальних екскурсій; підготовка майстер-класів; створення музейних експозицій, облаштування ландшафтного дизайну. Спершу учасники відвідали с. Прилбичі – батьківщину Митрополита Андрея Шептицького, оглянули визначні місця і вшанували молитвою пам'ять славного роду Шептицьких.

Детальніше: ЦЕНТРИ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У ДІЇ

У «МАЙСТЕРНІ РУКОДІЛЛЯ» ТВОРИЛИ МИСТЕЦЬКІ ВИРОБИ ІЗ СОЛОНОГО ТІСТА

В арт-центрі «Майстерня рукоділля», що діє на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, продовжується навчання дорослих різноманітним мистецтвам. Нещодавно відбувся майстер-клас Ганни Абдули «Ліплення із солоного тіста». Майстриня ознайомила учасників з історією використання солоного тіста, поділилась рецептом його приготування, ознайомила присутніх з технікою ліплення та презентувала власні вироби. Всі із захопленням розглядали цю красу і якнайшвидше хотіли приступити до праці. Незабаром із солоного тіста учасниками були виліплені перші квіточки, листочки, які складались у прекрасний букет.

Детальніше: У «МАЙСТЕРНІ РУКОДІЛЛЯ» ТВОРИЛИ МИСТЕЦЬКІ ВИРОБИ ІЗ СОЛОНОГО ТІСТА

Родинні цінності. Права та обов’язки громадян України

17 травня 2015 року в бібліотеці-філіал с. Завадів відбувся тренінг «Родинні цінності. Права та обов’язки громадян України», в рамках проекту «Створення центру освіти дорослих ім. М. Вербицького».

Керівник проекту Наталія Бурій провела презентацію «Рівні права та обов’язки між чоловіком і жінкою».

Тренер Тетяна Бабак спільно із учасниками визначали місце родини в ієрархії своїх життєвих цінностей, обговорювали значення сім’ї для задоволення матеріальних і духовних потреб людини, аналізували чинники міцної родини, оцінювали рівень готовності до сімейного життя.

Детальніше: Родинні цінності. Права та обов’язки громадян України

ПАРК ГЕРОЇВ СТВОРЕНО В РАМКАХ НАВЧАННЯ

Активісти із села Оселя провели клопіткі весняні навчання із вже помітним результатом у рамках проекту «Садово-паркове господарство – перспектива для розвитку власної справи». Учасники проекту протягом квітня–травня навчалися висаджувати декоративні дерева і кущі, щіпи, які служитимуть штамбом для прививання декоративного матеріалу, створили розсадник декоративних рослин, облаштовувати та доглядати газони, проводиться поетапне упорядкування клумб. Усі навчальні експерименти оселівці проводять у новоствореному Парку Героїв Небесної сотні.

Детальніше: ПАРК ГЕРОЇВ СТВОРЕНО В РАМКАХ НАВЧАННЯ

МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЮ НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ ЯВОРІВЩИНИ СТВОРЕНО!

18 травня у НЦ «Мастак», що діє на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. відбулась презентація Музею-майстерні. На захід прибули: Катерина Арданян – представник офісу МОМ в Україні (м. Київ), Левко Довган і Зоряна Стоцько – партнери Західноукраїнського ресурсного центру (м. Львів), Роман Вороняк – заступник начальника департаменту освіти і науки ЛОДА, начальник управління відділу ПТО (м. Львів), Наталія Хмиз – радник патронатної служби Львівської ОДА, Юрій Кміть – керівник відділу економічного розвитку Яворівської РДА, Михайло Дорош – керівник відділу освіти Яворівської РДА, Леся Більська та Іван Більський – координатори проекту від ТКЯ «Гостинець».

Детальніше: МУЗЕЙ-МАЙСТЕРНЮ НАРОДНИХ ПРОМИСЛІВ ЯВОРІВЩИНИ СТВОРЕНО!

ЗАКЛАДАЄМО ФУДАМЕНТАЛЬНУ ОСНОВУ ЦОД

14 травня у районному ЦОД відбувся тренінг «Сучасні методи та підходи у роботі Центрів освіти дорослих» у якому взяли участь переможці мікрогрантового конкурсу у проекті ТКЯ “Гостинець” “Формування модельної мережі Центрів освіти дорослих у Яворівському районі” за підтримки Представництва DVV International в Україні. Мережа ЦОД сформована на базі бібліотек м. Яворова, смт. Краковець і Шкло, сіл Чернилява, Завадів, Старий Яр, Новини; Народних домів сіл Оселя, Домажир, Дубровиця; середніх шкіл м. Новояворівськ (ЗОШ № 1), сіл Наконечне, Терновиця, Старичі.

Детальніше: ЗАКЛАДАЄМО ФУДАМЕНТАЛЬНУ ОСНОВУ ЦОД

Майстер-клас «Мистецтво ліплення з полімерної глини» у ЦОД «Майстерня рукоділля»

30 квітня 2015 року в арт-центрі відбувся майстер-клас на тему: «Мистецтво ліплення з полімерної глини», який проводила Ольга Худоба, випускниця нашої школи. Майстриня розпочала навчання з презентації «Особливості мистецтва ліплення з полімерної глини», акцентувавши увагу учасників на техніці ліплення. Ольга демонструвала і власні вироби, які вражали своєю красою та  довершеністю.

Детальніше: Майстер-клас «Мистецтво ліплення з полімерної глини» у ЦОД «Майстерня рукоділля»

Центр сучасного гончарства у селі Наконечне

Мешканці села Наконечне відзначаються заповзятістю в кожній справі, за яку беруться. Завдячуючи старанням майстра Михайла Черкаса разом з родиною вдалось відродити забуте гончарне ремесло, і село стало відомим як центр гончарства Яворівщини. Кожна добра справа має властивість розростатись, особливо якщо за неї беруться працьовиті і відповідальні люди. Так і сталось – педагоги школи взяли участь у конкурсі проектів по створенню Центрів освіти дорослих (ЦОД), написали проект (директор Марія Бугійчик та вчитель Лілія Лисяк) та перемогли. В основу проекту заклали ідею розвитку сучасного гончарства на засадах традиційного. Отож, фундаментальна основа закладена – у школі виділено приміщення для ЦОД, закуплено частину гончарного устаткування, сформовано творчу групу, яка освоїла гончарну справу і готова передавати це ремесло іншим.

Детальніше: Центр сучасного гончарства у селі Наконечне

Майстер-клас «Мистецтво валяння з вовни» у ЦОД «Майстерня рукоділля»

21 та 22 квітня 2015 року в арт-центрі «Майстерня рукоділля», що діє на базі Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулися майстер-класи на тему: «Мистецтво валяння з вовни», які проводила Олена Харламова. На першому етапі навчання майстриня розповіла про походження цього старовинного мистецтва, його особливості, а також презентувала власні вироби. Під її професійним супроводом учасники майстер-класів виготовляли біжутерію з вовни. В арт-центрі панувала хороша атмосфера, дорослі жартували, приємно спілкувалися та вельми дивувалися своїм новим вмінням валяти, адже, побачивши шедеври майстрині, учасники не вірили, що зможуть зробити щось подібне. Навчання проходило під супровід приємної музики та з філіжанкою кави.

Детальніше: Майстер-клас «Мистецтво валяння з вовни» у ЦОД «Майстерня рукоділля»

Навчальний центр «Мастак» поширює досвід

Маленький досвід кожного для покращення якості життя завтра

20 квітня НЦ «Мастак» при Старицькій ЗОШ І-ІІІ ст відвідали учасники навчальної поїздки, що організована ЗУРЦом у рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза 2 2012-2015» за підтримки Швейцарської Конфедерації та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Поїздка організована з метою забезпечення обміну досвідом лідерів та активістів місцевих ініціативних груп щодо шляхів соціально-економічної самоорганізації громад.

Детальніше: Навчальний центр «Мастак» поширює досвід

"Центр освіти дорослих – банк пам'яті поколінь" с.Терновиця

В Терновицькому навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» 27 березня 2015 року директором НВК Ростиславом Канусом представлено проект «Центр освіти дорослих – банк пам'яті поколінь», який став переможцем мікрогрантового конкурсу у проекті ТКЯ “Гостинець” “Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі” за підтримки Представництва DVV International в Україні. Разом із працівниками школи пройшло обговорення проектної діяльності, мети, завдань та заході щодо реалізації проекту.

Детальніше: "Центр освіти дорослих – банк пам'яті поколінь" с.Терновиця

Яворівська писанка – святковий гостинець

В день Благовіщення  краєзнавці  Гостинця зібрались у районному Центрі освіти дорослих на майстер-клас із написання великодніх писанок. Зібрались сім’ями, прихопивши з собою гарний настрій, святкову усмішку і  хороший гумор. Майстриня Людмила Ханас турботливо підготувала необхідні матеріали, створила сприятливу задушевну атмосферу і занурила присутніх у таємничий світ яворівського писанкарства.

Детальніше: Яворівська писанка – святковий гостинець

Навчальний центр освіти дорослих по розвитку місцевих традицій у с. Дубровиця

29 березня 2015 р. у приміщенні Народного дому с. Дубровиця відбувся круглий стіл, на якому презентували Проект «Навчальний центр освіти дорослих по розвитку місцевих традицій у с. Дубровиця», який визначено одним із переможців конкурсу мікропроектів від бібліотек, Народних домів та освітніх закладів Яворівщини для реалізації мікроґрантової програми, що спрямована на розвиток ініціатив із навчання дорослих на базі закладів культури і освіти. Конкурс оголошено ТКЯ „Гостинець” та відбувається у межах Проекту “Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

Детальніше: Навчальний центр освіти дорослих по розвитку місцевих традицій у с. Дубровиця

Бібліотека-філіал с. Завадів - Центр освіти дорослих ім. М. Вербицького

29 квітня 2015 р. у бібліотеці-філіал с. Завадів відбувся круглий стіл “Освіта дорослих. Традиції освіти дорослих на Яворівщині” в рамках проекту “Створення центру освіти дорослих ім. М. Вербицького”, де бібліотека у партнерстві із Народним домом стали переможцями конкурсу мікропроектів з підтримки навчання дорослих на Яворівщині 2015 р.

Детальніше: Бібліотека-філіал с. Завадів - Центр освіти дорослих ім. М. Вербицького

Презентація арт-центру освіти дорослих «Майстерня рукоділля

20 березня 2015 року у Новояворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. відбувся круглий стіл «Презентація арт-центру освіти дорослих «Майстерня рукоділля» з представниками місцевого самоврядування, ТКЯ «Гостинець», радою школи, батьками, педагогами. Керівник проекту Тетяна Макоус-Заставна ознайомила присутніх з метою та завданнями арт-центру, а також представила майстрів, які проводитимуть майстер-класи: Ганна Абдула, Оксана Смук, Олег Процик, Олена Харламова та Ольга Худоба.

Детальніше: Презентація арт-центру освіти дорослих «Майстерня рукоділля

І розквітнуть сади в наших Оселях

В неділю 22 березня в Народному домі с.Оселя було проведено круглий стіл з питань реалізації ідеї навчання дорослих основ садово-паркового господарства. У роботі круглого столу взяли участь депутати сільської ради, члени виконкому, директор школи Рожик Л.Є., директор Народного дому Дуда Б.Д., фермер Вань І.І., сільські активісти.

Детальніше: І розквітнуть сади в наших Оселях

Вчимося писати проекти

Сьогодні особливо відчуваємо потребу рухатись вперед, шукаємо чогось кращого та більшого, прагнемо змінювати нашу маленьку батьківщину на краще… Бажання перемін та покращення ситуації вимагають від нас безперервного навчання.

Детальніше: Вчимося писати проекти

Змінюй. Дій. Твори.

З вересня 2014 року розпочав роботу Центр освіти дорослих «Змінюй. Дій. Твори» при Яворівській ЦРБ за підтримки Представництва DVVInternational в Україні. Адже саме тут мешканці міста Яворова та району обмінювалися актуальною інформацією, особистим досвідом, навчалися на тренінгах, спілкувалися із представниками державної служби зайнятості. Центр будує свою діяльність на фундаментальній вірі у здатність дорослих розвиватися і вчитися, адже навчання протягом усього життя є необхідністю для кожного з нас.

Детальніше: Змінюй. Дій. Твори.

Позитивні зміни у бібліотечній сфері

В рамках проекту «Освіта дорослих для розвитку: створення мережі Центрів освіти дорослих у Яворівському районі Львівської області на базі бібліотек і будинків культури», у 2014 р. реалізовано 10 мікропроектів, які спрямовані на розвиток ініціатив із навчання дорослих.

Детальніше: Позитивні зміни у бібліотечній сфері

Додаткова інформація