ФЕСТИВАЛЬ ArtLito У НОВОЯВОРІВСЬКУ

Lito

Запрошуємо на цікаві майстерні, мотиваційні тренінги, історії успіху, English club та настільні ігри, що сприяють розвитку особистих якостей та громади!

Форма зголошення https://goo.gl/forms/d65BFuL5kgUfEnBa2

Програма заходу https://drive.google.com/open?id=0B4QiKcgZDqP0clUtYmhXTUpFcVk

 

АГЕНТИ ПОЗИТИВНИХ ЗМІН ГРОМАД НА ЯВОРІВЩИНІ

16-18 березня ГО «Гостинець» проводила зустріч з неймовірними людьми – представниками фондів громад України і Польщі. Мета – обмін кращими практиками розвитку громад. Петро Маковський та Святослав Сурма з м. Стрий презентували багатющий позитивний досвід і успіхи фонду «Рідня». Голова школи фондів громад України (м. Київ) Оксана Руда представила досвід фондів громад різних регіонів України, розповіла про функції фонду та механізми його створення. Усіх зацікавив досвід фонду громади Івано-Франківська з реалізації проекту «Тепле місто». Рафал Лєжа запрезентував польський досвід розвитку громад, розповів про умови успіху та причини невдач. 

Детальніше: АГЕНТИ ПОЗИТИВНИХ ЗМІН ГРОМАД НА ЯВОРІВЩИНІ

ДІАЛОГ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ ГРОМАД

13  березня у  Яворівській райдержадміністрації за участі представників влади, ЗМІ та ГО «Гостинець» відбувся круглий стіл  «Роль центрів освіти дорослих у розвитку громад». Наталія Косик підсумувала діяльність Гостинця за 2016 рік, висвітлила питання проблем ЦОД та стану виконання Стратегії освіти дорослих Яворівщини.  Голова РДА Орест Хлян та голова районної ради Володимир Сичак підтримали подальші шляхи співпраці. Ірина Масюк  проконсультувала механізми спів фінансування укріплення ЦОД. Зоряна Мірило запропонувала детально вивчити можливості підтримки подальшої діяльності районного ЦОД, що діє при Новояворівському музеї. Також обговорили плани видавництва промоційної літератури району та співучасть у проекті «Громадянська освіта в дії», що реалізовується за підтримки Представництва DVV Іnternational  в Україні.

 

Детальніше: ДІАЛОГ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ ГРОМАД

ПРАКТИКУЄМО ЦІКАВИНКИ АКТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА

У Новояворівському музеї 29 січня 2017 року відбулася творча зустріч із акторами Першого театру для дітей та юнацтва (м.Львів).
 Театрознавець ЛНУ ім.І.Франка Софія Роса-Лаврентій познайомила учасників із поважною історією Першого театру та зазначила, що «…він зараз формує своє унікальне особливе обличчя серед театрів Львова.

Детальніше: ПРАКТИКУЄМО ЦІКАВИНКИ АКТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА

МАНДРІВКА В ЧАСІ ІЗ МАЙСТРОМ СЛОВА

У четвер, 26 січня 2017р., у приміщенні Новояворівського музею з ініціативи Гостинця за підтримки міської ради відбулась зустріч з українським письменником і книговидавцем, патріотом і громадським діячем Володимиром Шовкошитним. Патріотичну наснагу отримали всі, кому пощастило прийти та почути наживо авторське читання і щемливі спогади організатора перепоховання у 1989 році українських героїв Василя Стуса, Олекси Тихого і Юрія Литвина; ознайомитись з новинками видавництва «Український пріоритет»; отримати на згадку автограф.

Детальніше: МАНДРІВКА В ЧАСІ ІЗ МАЙСТРОМ СЛОВА

СМАЧНА КРАСА ВЛАСНИМИ РУКАМИ

У Новояворіському музеї разом з майстринею Софією Роса-Лаврентій розписували пряникову хатку. Це було неймовірно гарно: приємні бесіди, гумор, позитивні емоції просто зашкалювали. Розмови про мистецтво та традиції Яворівщини, поєдналися із розписом. Хатинки вийшли прекрасні – вони будуть найкращою окрасою домашньої ялинки, бо створені власними руками і творчими думками.

Детальніше: СМАЧНА КРАСА ВЛАСНИМИ РУКАМИ

ГОСТИНЕЦЬ В НОВОМУ РОЦІ ЗІ СТАРИМИ ДРУЗЯМИ

Теплом і затишком наповнилося приміщення новоствореного музею у м. Новояворівськ - ГО «Гостинець» зібралася, аби разом ще раз пережити рік який минув, пригадати яскраві події, поділитися своїми враженнями, разом з тим, у колі однодумців, накреслити програму для майбутнього розвитку громадської організації. Прозвучало чимало цікавих спогадів, але одностайно зійшлися у тому, що найяскравішою і, безумовно, необхідною для мистецького зростання краю подією стало відкриття краєзнавчого Музею традиційного і сучасного мистецтва Яворівщини.

Детальніше: ГОСТИНЕЦЬ В НОВОМУ РОЦІ ЗІ СТАРИМИ ДРУЗЯМИ

ПЕРЕДНОВОРІЧНА МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ З РОСПИСУ ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС

У грудні 2016 року у Новояворівському музеї відбувалася Мистецька акція "Розмалюй своїми руками іграшку на міську ялинку". Багато талановитої молоді Новояворівська, небайдужих мешканців та представників Новояворівської міської ради прийшли розписувати іграшки для міської ялинки. Дерев’яними іграшками та фарбами забезпечила міська рада.

Детальніше: ПЕРЕДНОВОРІЧНА МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ З РОСПИСУ ЯЛИНКОВИХ ПРИКРАС

У НОВОЯВОРІВСЬКУ ВІДКРИТО МУЗЕЙ

11 грудня у місті Новояворівську розширився культурний простір – створено краєзнавчий музей традиційного і сучасного мистецтва. Згідно задуму, музей має виконувати три функції: 1) популяризувати розвиток яворівського традиційного мистецтва у сучасних жанрах; 2) бути координуючим районним  Центром освіти дорослих; 3) стати платформою культурного діалогу для громади міста.

Детальніше: У НОВОЯВОРІВСЬКУ ВІДКРИТО МУЗЕЙ

ПЛОДИ РІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ЯВОРІВЩИНИ

Сьогодні, 7 грудня 2016 року відбулась конференція за підсумками річної діяльності мережі Центрів освіти дорослих Яворівщини, що діють на базі бібліотек, будинків культури та закладів освіти. Те, що бачили і чули учасники вражало.

Детальніше: ПЛОДИ РІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ЯВОРІВЩИНИ

"Бронебійна публіцистика" на захисті слова

У м. Новояворівськ 22 листопада відбулися тренінг «На стику культур – народжуються діаманти» та презентація збірки «Бронебійної публіцистики». Сорок учасників зустрічі навчались нових методів роботи, обмінювались досвідом щодо питань освіти дорослих та активізації громад.

Детальніше: "Бронебійна публіцистика" на захисті слова

В ІВАНО-ФРАНКОВОМУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ ВСТАНОВЛЕНО СИСТЕМУ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЛІСОВИМИ ПОЖЕЖАМИ

25.10.2016 р. у селищній раді смт. Івано-Франкове відбувся круглий стіл у рамках проекту «Локальні підходи до глобальних кліматичних викликів» за участі експерта Всесвітнього фонду природи WWF з питань зміни клімату (Наталія Гозак), координатора проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ (Надія Артем’єва), представника НЕЦУ (Андрій Гарасим), департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА (Інеса Шемелинець), представників районної (Іван Карпа, Зоряна Мірило) та селищної влади (Іван Семиряк Володимир Бродик), громадськості (Володимир Драбчук, Михайло Скеба) та пожежної частини смт.Івано-Франківе (Максим Калач), священиків (о. Володимир Дадак, о. Іван Нижник), науковців (Галина Стрямець, Андрій Михнович, Ігор Горбань), виконавців проекту від ТКЯ "Гостинець" (Наталія Косик, Іван і Леся Більські, Марія Хоча) та представників ЗМІ

Детальніше: В ІВАНО-ФРАНКОВОМУ В РАМКАХ ПРОГРАМИ АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ ВСТАНОВЛЕНО СИСТЕМУ...

Система відеоспостереження в смт.Івано-Франкове

В рамках проекту по адаптації до зміни клімату в селищі Івано-Франкове, що на Львівщині, встановили систему відеоспостереження за лісовими пожежами на дзвіниці церкви. Храм святого рівноапостольного князя Володимира є однією з найвищих споруд в цьому населеному пункті, відповідно він виявився найкращим пунктом для спостереження за навколишніми заповідними лісами.

Детальніше: Система відеоспостереження в смт.Івано-Франкове

ГРОМАДА ЗАВАДОВА СТВОРИЛА ВІЧЕВУ ПЛОЩУ

16 жовтня громада с. Завадів відзначала важливу подію – освячення Вічевої площі ім. о. М. Вербицького. Незважаючи на холодну погоду, мешканці були чисельними учасниками спільної молитви, освячення площі парохом церкви о.Ігором та урочистої програми. Молодь села разом з Надією Ребець представили міні-виставу «Доля і воля України», церковний хор виконував патріотичні пісні, голова ГО «Жіночий вибір» Ганна Середа презентувала буклет «Шлях Завадівський».

Детальніше: ГРОМАДА ЗАВАДОВА СТВОРИЛА ВІЧЕВУ ПЛОЩУ

ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ І ФЕЄРІЯ СМАКІВ

Навчання дорослих має різні форми і методи. Цього разу тренінг мав більш практичний характер – керівники ЦОД готували страви місцевої кухні, сервірували стіл власноруч приготовленими «бабусиними» стравами, ділились рецептами, а також випікали традиційний яворівський пиріг. Все було справжнє – мука, картопля, гречка, піч (правда, електрична), усі працювали (місили тісто, готували начинку, виробляли і випікали), а потім разом гостились. Запах і смак пирога важко передати словами. Це було неперевершено! Завзяття, гумор, поезія і фольк надали тренінгу святковості. А запашний дух пирога учасники повезли у свої Центри освіти дорослих. Навчання дорослих - доволі приємна і СМАЧНА справа!!!

Детальніше: ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ І ФЕЄРІЯ СМАКІВ

КЕРІВНИКИ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ОСВОЮЮТЬ ТЕМУ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ГРОМАД

Для керівників Центрів освіти дорослих, що створені у бібліотеках і Народних домах Яворівщини 06 жовтня розпочався навчальний курс із організації культурно-освітніх програм через діяльність ЦОД. На тренінгу  «Форми і методи створення культурного простору в громадах» учасники:  аналізували культурний простір своїх громад та цінності, які його створюють. Вчились бути менеджером навчання дорослих; генерували ідеї активізації мешканців до заходів із покращення культурного середовища громад. Тема серйозна, обговорено чимало наболілих проблем, через які посилилось усвідомлення необхідності брати на себе відповідальність за організацію величезного пласту заходів, спрямованих на відтворення культурного життя.

Детальніше: КЕРІВНИКИ ЦЕНТРІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ОСВОЮЮТЬ ТЕМУ РОЗВИТКУ КУЛЬТУРНОГО ПРОСТОРУ ГРОМАД

СТРАТЕГІЯ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, СТАЛИЙ РОЗВИТОК

Стратегічні плани ГО «Наш Янів» щодо майбутнього свого селища були розглянуті на тренінгу «Розвиток громади на принципах сталого розвитку». Тема не проста, оскільки з однієї сторони наявний потужний потенціал громади, з іншої – комплекс наболілих проблем (соціальних, екологічних…).

Детальніше: СТРАТЕГІЯ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, СТАЛИЙ РОЗВИТОК

ЗМІНИ КЛІМАТУ, ЗМІНИ МИСЛЕННЯ, ЗМІНИ В ГРОМАДІ

Адаптація громади до наслідків змін клімату починається з побудови дієвої громади. Кожен день перед нами ставить нові виклики і нові завдання, які були невідомі, або мало важливі вчора. Швидкість змін клімату і наслідки, які в повній мірі уже проявились, випереджають дії найшвидших бюрократичних структур світу.

Ми живемо тут і сьогодні. Це необхідно зрозуміти кожному і важливо навчитись брати на себе відповідальність за майбутнє своєї громади. Щоб протидіяти зовнішнім негативним впливав і вміти швидко адаптуватись до змін природного середовища, ми вчимося вибудовувати локальні гнучкі ефективні команди, які готові брати на себе відповідальність щодо реалізації поставлених цілей і вирішення проблемних питань.

Детальніше: ЗМІНИ КЛІМАТУ, ЗМІНИ МИСЛЕННЯ, ЗМІНИ В ГРОМАДІ

СВЯТО МЕДУ, КУЛЬТУРНІ ДІАЛОГИ І ОСВІТА ДОРОСЛИХ

04 вересня краєзнавці Гостинця проводили на міському Святі Меду  відкриту презентацію  традицій народних промислів в контексті пропозицій вибору ідей для розвитку власної справи. Виставка яворівської забавки найбільше приваблювала дітей і відвідувачів поважного віку. Дітей – бо яскрава, безпечна, екологічна і викликає радісні усмішки. Іншим навіювала приємні спогади щасливого дитинства і щиру радість від повернення іграшки зі забуття. Пасічники пропонували відвідувачам різновиди меду, асортимент продукції бджільництва і розповідали про оздоровчу силу натурального меду.

Детальніше: СВЯТО МЕДУ, КУЛЬТУРНІ ДІАЛОГИ І ОСВІТА ДОРОСЛИХ

МИСТЕЦЬКИЙ ТРЕНІНГ«УНІКАЛЬНІСТЬ ТА БАГАТОГРАННІСТЬ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ЯВОРІВЩИНИ»

Митці – особливі люди, наділені творчою уявою і винятковим талантом, тому тренінг за їхньої участі був спрямований у русло творчих планів. Розмовляли про унікальність вишивки «яворівкою» і мріяли про сучасні вишиванки на яворівських традиціях. Майстри художньої обробки дерева «різьбили» мріями, а художники «малювали» думкою в просторі. Захоплювались презентацією мистецьких надбань Яворівщини. А от тема проектного менеджменту в творчості і порядок формування проектної заявки були для митців новими. Тому була потреба в додаткових зустрічах і персональних консультаціях.

Детальніше: МИСТЕЦЬКИЙ ТРЕНІНГ«УНІКАЛЬНІСТЬ ТА БАГАТОГРАННІСТЬ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ЯВОРІВЩИНИ»

НА СТАРТІ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ

У серпні ГО «Гостинець» стартувала з  проектом  «Музей як центр освіти дорослих і полікультурного діалогу в громаді» у партнерстві із Інститутом із міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International), ГО Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» в межах проекту «Замінимо стіни відкритими вікнами» за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини. 

Детальніше: НА СТАРТІ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ

КОНКУРС-ВИСТАВКА «О! ЦЕ МОЯ ЯВОРІВЩИНА!»

ТОВАРИСТВО «ГОСТИНЕЦЬ» ЗАПРОШУЄ

митців, художників, народних майстрів, творчих особистостей, рукодільників представити свій край різними засобами мистецтва (живопис, аплікація, вишивка, різьба ...)

Для цього потрібно

  • Зареєструватись на участь в конкурсі до 15 вересня за телефоном +3(067)890 35 25.
  • Заповнити заявку на фінансування витратних матеріалів, необхідних для виконання роботи                                                     (Для заватаження натиснути ТУТ)
  • Виконати роботу на конкурс до 5 листопада 2016 року
  • Роботи учасників конкурсу-виставки будуть експонуватись у краєзнавчому музеї м.Новояворівськ

Детальніше: КОНКУРС-ВИСТАВКА «О! ЦЕ МОЯ ЯВОРІВЩИНА!»

У СМТ.ІВАНО-ФРАНКОВЕ СТВОРЮЄТЬСЯ СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

29 липня представники селищної ради Івано-Франкове, ГО «Наш Янів», ГО «Громадський інститут охорони природи», ПЗ «Розточчя», наукових установ Львова, ТКЯ «Гостинець», ДСНС, провели робочу зустріч щодо організації протипожежного менеджмент-плану та проведення заходів із адаптації громади до негативних наслідків змін клімату через налагодження відеоспостереження за станом навколишнього середовища. Розглянули механізми співпраці і створили робочу групу по напрацюванню протипожежного менеджмент-плану. Обговорили місцеві проблеми, які потребують негайного вирішення: заборона паркування автомобілів біля виїзду пожежної частини; приведення до робочого стану гідрантів; очищення водойм…

Детальніше: У СМТ.ІВАНО-ФРАНКОВЕ СТВОРЮЄТЬСЯ СИСТЕМНИЙ МОНІТОРИНГ ЗА СТАНОМ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Івано-Франкове та виклики змін клімату

11 липня у селищній раді Івано-Франкове проведено круглий стіл із представлення  проекту «Локальні підходи до глобальних кліматичних викликів», який реалізовує ГО «Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець» в рамках проекту «Кліматичний Форум Схід ІІ» у партнерстві з Національним екологічним центром України (НЕЦУ)за фінансової підтримки Європейської Комісії, Австрійського Агентства з Розвитку (ААР) та Австрійського Червоного Хреста.

Зустріч відбулась за участі представників громадськості, духовенства, селищної ради, голови селищної ради, Природного заповідника «Розточчя», Яворівського Національного природного парку, МНС, ГО «Наш Янів», ГО «Гостинець».

Детальніше: Івано-Франкове та виклики змін клімату

ТРЕНІНГ ДЛЯ ТРЕНЕРІВ – МОЖЛИВОСТІ І ВИКЛИКИ

21-26 червня 2016 року голова ГО «Гостинець» була учасницею тренінгів, що проводились в межах ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ ПІДГОТОВКИ ПРОФЕСІОНАЛІВ У ГАЛУЗІ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ ВКЛЮЧНО З ПИТАННЯМИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ, організованої Представництвом DVV International в Україні, Українською асоціацією освіти дорослих та ІСАР «Єднання».

Детальніше: ТРЕНІНГ ДЛЯ ТРЕНЕРІВ – МОЖЛИВОСТІ І ВИКЛИКИ

ВІД ФІНІШУ КОНКУРСУ – ДО СТАРТУ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ

Наприкінці травня Товариством краєзнавців Яворівщини “Гостинець” оголошено переможців конкурсу мікро-проектів у рамках Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку  громад” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською районною державною адміністрацією і Яворівською районною радою.

Детальніше: ВІД ФІНІШУ КОНКУРСУ – ДО СТАРТУ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТІВ

ТРЕНІНГ ІЗ НАПИСАННЯ ФАНДРЕЙЗИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ

Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець» за підтримки ІСАР «Єднання» провело тренінг із написання фандрейзингової стратегії 10-11 травня 2016 року. Впродовж тренінгу члени організації міркували над особливостями локального фандрейзингу та спільно розробляли фандрейзингову  стратегію «Гостинця» на 2016—2019 роки. Учасники зустрічі активно дискутували про необхідні ресурси для діяльності організації та використання різноманітних інструментів для їхнього залучення. А під завершення планували фандрейзингові кампанії у дуже позитивний та веселий спосіб. Тренінг проведено в рамках програми ІСАР «ЄДНАННЯ» «Платформа розвитку громадянського суспільства».

Детальніше: ТРЕНІНГ ІЗ НАПИСАННЯ ФАНДРЕЙЗИНГОВОЇ СТРАТЕГІЇ

ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ

Результати «Обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016 рік» нас порадували. Ми серед переможців (65 місце), отже зможемо реалізувати мрію і потребу мешканців Новояворівська в діяльності сучасного музею. Він запрацює одразу після капітального ремонту, який буде виконано за кошти мікропроекту.

Детальніше: ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ

ГОСТИНЕЦЬ І «ДОБРІ ТРАДИЦІЇ ГАЛИЧИНИ»

07 травня краєзнавці ГО «Гостинець» взяли участь у заходах, приурочених Дням Львова. На площі перед палацом Мистецтв з 06 по 09 проводиться ярмарок "Добрі Традиції Галичини", на якому кращі виробники області представляють свою продукцію. Ми  виставили мистецьку продукцію під маркою «Яворівський сувенір»: яворівська іграшка, художні керамічні вироби, вишивка, біжутерія… Значне зацікавлення відвідувачів викликали майстер-класи по розпису яворівської забавки та ткацтва на дощечках. Яворівське мистецтво оригінальне, адже приваблювало майже усіх, чий погляд зупинявся на наших сувенірах. Тож продовжуємо добрі традиції мистецької Яворівщини.

Детальніше: ГОСТИНЕЦЬ І «ДОБРІ ТРАДИЦІЇ ГАЛИЧИНИ»

СУЧАСНІ ТРАДИЦІЇ ВТІЛЕНІ У ПИСАНКАХ ЮНИХ МАЙСТРІВ

Напередодні Великодня молодь та краєзнавці Гостинця зібрались у Новояворівському міському краєзнавчому музеї на майстер-клас із написання писанок. Пластунки Марія Гарбали та Софія Стень створили привітну атмосферу, підготували матеріали та розкрили секрети писанкарства. Традиціями сучасного яворівського писанкарства ділилась юна майстриня Анна Малець.

Кожен учасник гарно підготувався до Великодніх святкувань, пішов до дому із власноруч написаним шедевром та гарним настроєм.

Детальніше: СУЧАСНІ ТРАДИЦІЇ ВТІЛЕНІ У ПИСАНКАХ ЮНИХ МАЙСТРІВ

СТРАТЕГІЧНО МИСЛИЛИ ЩОБ РОЗВИВАТИСЬ

19 та 20 квітня 2016 року члени Товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець» активно працювали над розробкою стратегічного плану організації на найближчі три роки під час  тренінгу «Стратегічне планування оганізації». Разом із тренером Левком Довганом обговорювали місію, визначали основні напрямки діяльності, завдання, говорили про ризики, критерії успіху. Тренінг проведено в рамках програми ІСАР «ЄДНАННЯ» «Платформа розвитку громадянського суспільства».

Детальніше: СТРАТЕГІЧНО МИСЛИЛИ ЩОБ РОЗВИВАТИСЬ

Бурлацьке літо 2016 року

Зустріч відбулася у форматі презентації туристичних маршрутів Яворівщиною із жвавим обговоренням. У результаті пластуни та пластунки Новояворівська разом із членами ТКЯ «Гостинець» розробили спільну програму дій та спланували програму краєзнавчих експедицій «Бурлацьке літо 2016 року». Дякуємо за гарний настрій, віртуальну мандрівку Яворівщиною та цікаві ідеї усім учасникам зустрічі!

Детальніше: Бурлацьке літо 2016 року

ТКЯ "Гостинець" у гостях Доброго ранку Львове!

11 лютого 2016 року краєзнавці "Гостинця" презентували мистецтво Яворівщини на ТРК "Львів" у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Львове». Марія Хоча розказувала про давні традиції ткацтва на Яворівщині та продемонструвала процес ткання пояса. Іван Більський розповів про дослідження яворівської забавки, технологію її виготовлення й розпис, а також сучасні центри регіонального забавкарства, зокрема НЦ «Мастак» у с. Старичі

Детальніше: ТКЯ "Гостинець" у гостях Доброго ранку Львове!

ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ НА ЛЬВІВСЬКОМУ РАДІО

Від краєзнавства до андрагогіки, або як навчання дорослих змінює життя... Голова ТКЯ «Гостинець» Наталія Косик разом з ведучою Оксаною Галаник обговорювали тему у   літературно-мистецькій програмі «Слово» на Львівському Радіо в неділю, 31 січня. 

Детальніше: ПРО ОСВІТУ ДОРОСЛИХ НА ЛЬВІВСЬКОМУ РАДІО

ВІДРОДЖУЄМО ЯВОРІВСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТКАЦТВА СПІЛЬНО З ТКЯ «ГОСТИНЕЦЬ»

Ткацтво на дощечкахТкацтво на дощечках! Давне призабуте ремесло виготовлення тканих поясів та декоративних доповнень до одягу. Всього дві години і ми з допомогою майстрині Марічки Хочі освоїли технологію ткацтва на дощечках і навіть виткали  короткі пояски. Це надзвичайно захоплююче заняття; повертаєш руками дощечки почергово вперед-назад і під руками виростає узорчастий виріб. А сьогодні у візерунок пояска ми ще вплели колядки.

Христос рождається!

Детальніше: ВІДРОДЖУЄМО ЯВОРІВСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТКАЦТВА СПІЛЬНО З ТКЯ «ГОСТИНЕЦЬ»

У КОЛІ ГОСТИНЦЯ

ТКЯ "Гостинець"11 січня члени товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець» зустрілись щоб узагальнити результати роботи за 2015 рік і накреслити плани на прийдешній. Тішились плодами нашої діяльності, адже рік був насичений багатьма подіями та конкретними результатами реалізованих проектів. Надзвичайно приємно було гортати сторінки нового путівника «Туристичними стежками Яворівщини», в якому викладені маршрути, які розробляли й апробовували більшість з присутніх на зустрічі членів Гостинця. З теплотою згадували моменти краєзнавчих досліджень, які проводили безпосередньо на маршрутах. Тема спільної роботи нам близька, але цього разу, будучи учасниками тренінгу «Сила команди», ми глибше осмислили роль команди при виконанні відповідних завдань. Адже в цьому році Гостинець має продовжувати вже започатковані конкретні проекти, які цікаві, а головне, корисні для мешканців Яворівщини.

Детальніше: У КОЛІ ГОСТИНЦЯ

ШЛЯХИ ПРИМИРЕННЯ ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРНИЙ ОБМІН

Презентація діяльності ТКЯ «Гостинець» учасникам Програми культурного обміну в рамках проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві», за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Учасники заходу ознайомились із досвідом роботи по створенню Центрів освіти дорослих у Яворівському районі, взяли участь у тренінгу «Труднощі, як шанс до розвитку» та майстер-класі, відвідали Музей народного мистецтва Яворівщини у с. Старичі. Активне спілкування через ознайомлення з мистецькою спадщиною регіону – вдалий майданчик для формування партнерства та гармонізації міжкультурних стосунків у країні. 

Детальніше: ШЛЯХИ ПРИМИРЕННЯ ЧЕРЕЗ КУЛЬТУРНИЙ ОБМІН

У ТВОРЧІЙ МАЙСТЕРНІ ПИСЬМЕННИКА

16 травня краєзнавці Гостинця відвідали творчу майстерню Романа Мар’яновича Лубківського в с. Рокитно. Це була прекрасна мистецька зустріч, цікаве спілкування і повне взаєморозуміння. Поет на порозі поважного ювілею і міг би цілком заслужено відпочивати на лаврах своєї слави. Але ні – він не має часу старіти, в нього ще стільки планів: відродити і розвинути мистецькі традиції Яворівщини, активізувати громаду села Рокитно, реставрувати храм, відновити пам’ятний знак, облаштувати культурні осередки… Якщо хоч частина творчих задумів невтомного поета здійсниться, то це буде величезним внеском у мистецьку спадщину нашого краю.

Детальніше: У ТВОРЧІЙ МАЙСТЕРНІ ПИСЬМЕННИКА

Ой вийшли всі дівоньки – виводять гаївоньки...

Великдень 2015 року в нашому краї ознаменований виходом книги Лесі Балух «Гаївки Яворівщини» (видавництво «Каменяр», редактор – Дмитро Сапіга).

Автор виконала потужну працю – впродовж кількох років записувала тексти і мелодію гаївок від поважних краян – носіїв живої фольклорної спадщини Яворівщини. Дослідила історію, обрядові традиції і підготувала унікальний посібник для практичного використання  у роботі просвітницьких центрів. Адже гаївки – це народна педагогіка, що навчає єднання досвіду поколінь: дідусі з бабусями, батьки і діти – всі разом збирались біля церкви, водили гаївки, спілкувались, жартували і збагачували традиції. З метою духовного самозахисту нації наша пам'ять мусить припадати до духовних джерел – стверджує автор у слові до читача. Адже в гаївках відображені культура, побут, історичні факти, а минуле відображає сьогодення.

Детальніше: Ой вийшли всі дівоньки – виводять гаївоньки...

Краєзнавці Гостинця на Великодній майстерні у Львові

18 квітня краєзнавці Гостинця презентували народні рукотвори Яворівщини в програмі діяльності Великодньої майстерні. Вже п’ятий рік на алеї проспекту Свободи від пам’ятника Т. Шевченку до Львівської опери організовується  Великодній Ярмарок, на якому працює Великодня майстерня. Її учасниками є майстри з Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття, які пропонують майстер-класи з різних жанрів народного мистецтва.

Детальніше: Краєзнавці Гостинця на Великодній майстерні у Львові

Христос Воскрес!!!

Вітаємо з Воскресінням Христовим! Нехай це величне свято наповнить Ваші серця світлими почуттями любові, дарує щастя та добро. 

Благодійний марафон "Стрітенська ватра"

15 лютого наше товариство краєзнавців долучилось до ярмарки-виставки мистецьких рукотворів, що проводилась в рамках благодійного марафону «Стрітенська ватра» на підтримку АТО. У м. Новояворівськ біля ПК «Кристал» горіла ватра, на якій готували «атовські» страви і пригощали відвідувачів; на сцені залу організовано дійство проводів колядок і зустрічі весни; у фойє – представлена виставка робіт закладів культури району, художнього училища № 14, народних умільців, підприємців. Члени Гостинця представляли вироби Старицького навчального центру НЦ «Мастак», створеного у рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

Детальніше: Благодійний марафон "Стрітенська ватра"

У родинному колі "Гостинця"

3 січня відбулась чергова зустріч членів Гостинця. Цього разу – родинна, бо більшість прибули сім’ями. Діти, молодь, дорослі – всі були залучені до краєзнавчих справ товариства, для усіх була організована відповідна діяльність.

 

 

Детальніше: У родинному колі "Гостинця"

Співпраця ТКЯ "Гостинець" із освітянами

 

Наприкінці грудня педагоги школи, які є членами ТКЯ «Гостинець» ініціювали розгляд на педраді питання «Розвиток естетичного потенціалу школи шляхом реалізації проектів. Роль шкільних майстерень, інтерактивного музею, гуртків у профорієнтації учнів та попередженню нелегальної міграції».

Детальніше: Співпраця ТКЯ "Гостинець" із освітянами

Підсумкова конференція в рамках проекту "Освіта дорослих для розвитку"

25 листопада відбулась підсумкова конференція в рамках проекту «Освіта дорослих для розвитку: створення мережі Центрів освіти дорослих у Яворівському районі Львівської області на базі бібліотек і будинків культури», який реалізувався Товариством краєзнавців Яворівщини «Гостинець» у партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром, відділом культури і туризму Яворівської РДА, за фінансової підтримки Представництва Інституту Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів DVV International в Україні

Детальніше: Підсумкова конференція в рамках проекту "Освіта дорослих для розвитку"

Дні громадських ініціатив

Громадська організація Товариство Краєзнавців Яворівщини «Гостинець» у партнерстві із Яворівською районною державною адміністрацією та Яворівською районною радою, Управлінням освіти та Управлінням культури та туризму в рамках «Міжнародних днів освіти доросли в Україні 2014 » провели «Дні громадських ініціатив» за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні.

Детальніше: Дні громадських ініціатив

Поширення успішного досвіду роботи з молоддю та громадою

ТКЯ «Гостинець» спільно з членами громади с. Старичі 24 вересня 2014 ділились досвідом професійної орієнтації серед дорослого населення та сільської шкільної молоді із гостями з Республіки Польща.

Детальніше: Поширення успішного досвіду роботи з молоддю та громадою

Додаткова інформація