Майстерня традиційних промислів у селі Старичі

10 березня 2015 р. у Старицькій школі при Навчальному центрі «Мастак» відбувся круглий стіл із обговорення теми систематизації виставкових експозицій народного мистецтва та підготовки створеного Майстерні-Музею до відкриття. Учасниками зустрічі були члени ініціативної групи громади села Старичі, краєзнавці «Гостинця», педагоги школи.

 

 

ТКЯ «Гостинець» та члени Навчального центру «МАСТАК» створили Майстерню-Музей традиційних промислів, що втілюється в рамках проекту “Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза ІІ» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Головними партнерами проекту є Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Західноукраїнський ресурсний центр та Український фонд «Благополуччя дітей».

Ініціативна група поставила за мету покращити соціально-економічний добробут та емоційний стан мешканців с.Старичі, підвищити ініціативність, зміцнити родинні зв’язки, через залучення жителів до діяльності Майстерні.

Важливою особливістю у розвитку громади та регіону в цілому є збереження й відновлення традиційних промислів, підвищення привабливості, сприяння розвитку туристичної інфраструктури, створення позитивного прикладу творчої самореалізації.

В рамках проекту та зусиллями громади села, відділу освіти Яворівської РДА, меценатів відремонтовано та облаштовано приміщення Майстерні-Музею, закуплено обладнання, підготовлено та видано навчальний матеріал, зібрано експонати місцевих старожитностей та мистецьких творів, створено історико-етнографічну фотовиставку.

У Майстерні  відвідувачі мають змогу познайомитись із традиційними промислами, почерпнути досвід поколінь, поспілкуватись із митцями. Майстри проводять майстер-класи з виготовлення Яворівської іграшки, обробки деревини, художнього розпису, вишивки, основ ткацтва та рогозоплетіння, – традиційних занять краю. У селі багато творчої молоді, яка охоче вчиться та готова ділитися своїми знаннями. Майстерня об’єднує майстрів, молодь, активних жителів навколо ідеї відродження та розвитку традиційних ремесел, що послужить у майбутньому основою для започаткування власної справи. 

 

 

 

      

 

Додаткова інформація